Історія школи

Професія вчителя — одна з найдавніших на землі. Роль учителя у розвитку суспільства, у поступу цивілізації завжди була надзвичайно важливою, адже освітяни були носіями знань, які передавали наступним поколінням. Завдання вчителя в суспільстві не змінилося і тепер. Він так само, як і тисячоліття тому, повинен донести своїм учням певне коло знань і умінь, виховати їх свідомими, відданими членами суспільства. Навчання і виховання підростаючого покоління відбувається тривалий час у закладах шкільного типу.

Розвиток освіти в cелі Новоселівка Нововодолазького району має глибоке коріння і бере початок ще з XIX століття. Як і в кожному селі, у Новоселівці була церква. Деякий час при церкві навчали хлопчаків Закону Божому. А в 1902 році була збудована школа на кошти земства. Заняття починалися на Святу Покрову 14 жовтня. Отже, 14 жовтня 1902 року у Новоселівці відкривається школа, яка має таку назву: Новоселівське початкове народне училище.

/Files/images/kh.jpg

Приміщення цієї школи мало три класних кімнати, коридор, двохкімнатну учительську квартиру.

Першим директором школи був Дорожка Антонін Павлович, родом із села Заміське Валківського повіту. Сім’я Антоніна Павловича була велика і бідна. Учителями цей час працювали Евенхова Марія Степанівна, законовчитель – отець Степан Евенхов.

Одним із перших учнів нашої школи були Задорожній Марко Гнатович та Немашкало Уляна - це довгожителі села, які прожили 102 роки.

1917 рік…Революція. Ці події хвилею прокотилися по країні. Не обминули вони й Новоселівку. Та навіть у роки громадянської війни навчання в школі не припинялося.

З 1917 по 1923 рік в Новоселівській початковій школі працює Коваль (Тичина) Олена Антонівна.

З 1927 року Новоселівська школа стає школою із семирічною освітою.

У 1938 - 1939 роках - директором школи став Середа Микола Миколайович. У цей час у школі навчалося 1500 чоловік. 1941 рік – Велика Вітчизняна війна. На фронт пішли вчителі: Бабаєвські, Грищенко, Дорожка, Кривко. У 1942 у школі, німецька комендатура, а при відступі у 1943 році фашисти спалили приміщення школи. Але після визволення Новоселівки відразу відновлюється перше заняття в школі.

Новоселівська 7-річна школа серед 7-річних і навіть середніх шкіл була найбільшою. Наповнюваність класів була дуже велика. Всього в школі 1946 році було 1152 учнів. Особливо багато учнів було у молодших класах. Було по 4 паралельних класи, в кожному з них від 45 до 50 учнів. Заняття проводилися у дві зміни. Першою в районі Новоселівська школа стала школою продовженого дня.

/Files/images/kjkl.jpg

Із 1961 року стає восьмирічною школою, а з 1994 року її реорганізовано в середню. З 1 вересня 2012 року статус школи змінено на Новоселівський навчально-виховний комплекс (загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів-дошкільний навчальний заклад) Нововодолазької районної ради Харківської області.

14 жовтня 2012 року школа приймала гостей з нагоди святкування свого110-річного ювілею.

/Files/images/mhgh.jpg

Відлунала музика, роз’їхалися гості, багато теплих слів та побажань було сказано, а школа кожного дня гостинно приймає у свої обійми сотні усміхнених та безтурботних дитячих облич.

/Files/images/ШКОЛА.jpg

Історія цієї школи тільки починається...

Кiлькiсть переглядiв: 630

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.